Események betöltése

• Ez az esemény elmúlt.

Gyónás/Szentáldozás

2020-04-26, 07:30 - 08:15

Szentáldozásra 04.26-án 7:30 és 8:15 valamint 10:30 és 11:00 óra között van lehetőség a lenti feltételekkel.

A gyónás/szentáldozás az alábbiak szerint történhet (04.26-án):
Először néhány ajánlás:
 Vegyük figyelembe, hogy e különleges helyzetben van lehetőségünk otthon maradni, a tökéletes bánat és lelki áldozás lehetőségével élni. Ez valóban nem ugyanaz, mint a gyónás és az áldozás, de mint a történelemben már sokszor, kivételes helyzetekben ne vessük el ezeket sem.
 Szentáldozáshoz csak egészségesen jöjjünk! Felelősek vagyunk egymásért! (5. parancs) Használjunk maszkot!
 Szentáldozáshoz csak olyanok jöjjenek, akik otthon is betartják a hivatalos ajánlásokat, előírásokat! Együtt csak egy háztartásban élők érkezzenek!
 Kérjük idős, krónikus beteg testvéreinket, hogy amíg a hatóságok ezt ajánlják, inkább maradjanak otthon, illetve telefonon, irodaidőben jelezzék gyónási/áldozási szándékukat, hogy alkalomadtán kereshessük őket!
 Kérjük azokat az időseket, akiket családjuk arra biztat, hogy maradjanak otthon, tegyék ezt meg, maradjanak otthon, és inkább telefonon jelezzék szándékukat az irodában!
 Az állami és egyházi rendelkezéseket figyelembe véve,
• 04.26-án, vasárnap
7:30-tól 8:15-ig között, valamint
10:30-tól 11:00-ig
lesz áldoztatás és általános feloldozás a plébánia udvarán.
 Belépni a Templom utca 111. felől lehet, a 2 m-es távolságot szigorúan tartani kell /az utcán is/, és valamilyen maszkot vagy sálat viseljünk az arcunk előtt! Ki lesz téve kézfertőtlenítő. A feloldozás/ áldoztatás a terasz alatt lesz, esős időben is. Kimenni az udvaron át, a Hősök tere felé lehet. Nagyon fontos, hogy az utcán is betartsuk a szabályokat, ne csoportosuljunk, hiszen ezzel ezt a lehetőséget kockáztatnánk. Hívjuk inkább telefonon az ismerősöket!
 Lehetőség szerint későbbiekben is tartunk áldoztatást, az előírások bármikor változhatnak, ekkor azokat betartjuk! Péntekenként frissül az áldoztatási hirdetés!

Dátum:
2020-04-26