Események betöltése

• Ez az esemény elmúlt.

Húsvéti gyónás/szentáldozás

2020-04-12, 10:30 - 11:30

A húsvéti gyónás/szentáldozás az alábbiak szerint történhet:

Először néhány ajánlás:

• Vegyük figyelembe, hogy e különleges helyzetben van lehetőségünk otthon maradni, a tökéletes bánat és lelki áldozás lehetőségével élni. Ez valóban nem ugyanaz, mint a gyónás és az áldozás, de mint a történelemben már sokszor, kivételes helyzetekben ne vessük el ezeket sem.
  • Húsvéti szentáldozáshoz csak egészségesen jöjjünk! Felelősek vagyunk egymásért! (5. parancs) Használjunk maszkot!
  • Kérjük idős, krónikus beteg testvéreinket, hogy amíg a hatóságok ezt ajánlják, inkább maradjanak otthon, illetve telefonon, irodaidőben (keddtől) jelezzék gyónási/áldozási szándékukat, hogy alkalomadtán kereshessük őket!
  • Kérjük azokat az időseket, akiket családjuk arra biztat, hogy maradjanak otthon, tegyék ezt meg, maradjanak otthon, és inkább telefonon jelezzék szándékukat az irodában (keddtől)!
  • Az állami és egyházi rendelkezéseket figyelembe véve,
  • Nagycsütörtökön 14:00 és 15:15 óra között, és 19:30 és 20:15 óra között,
  • Húsvét vasárnap 10:30 és 11:15 között (ha nincs állami szigorítás)

lesz áldoztatás és általános feloldozás a plébánia udvarán. (aki csak tudja, e-mailen jelezze részvételi szándékát, így visszajelzést kaphat, hogy mikor javasolt érkeznie; snfoplebania@gmail.com )

• Belépni a Templom utca 111. felől lehet, a 2 m-es távolságot szigorúan tartani kell /az utcán is/, és valamilyen maszkot vagy sálat viseljünk az arcunk előtt! Ki lesz téve kézfertőtlenítő. A feloldozás/ áldoztatás a terasz alatt lesz, esős időben is. Kimenni az udvaron át, a Hősök tere felé lehet. Nagyon fontos, hogy az utcán is betartsuk a szabályokat, ne csoportosuljunk, hiszen ezzel ezt a lehetőséget kockáztatnánk. Hívjuk inkább telefonon az ismerősöket!
  • A plébánia udvaron húsvéti mécses kapható 400 Ft-ért, és plébániánk újságja, az Üdvözlégy legújabb száma is elvihető 200 Ft-ért (pénzt váltani nem tudunk).
  • Lehetőség szerint később is tartunk áldoztatást, de az állami előírások bármikor szigorodhatnak, ekkor azokat betartjuk!

Dátum:
2020-04-12